Výlet do lomů Amerika

Poslušně hlásím, že tento blog nenechám jen tak umřít. Už dlouho jsem plánovala výlet do lomů Amerika, ale škola mi to nedovolala, tak jsem se rozhodla, že první věc, co po zkouškách udělám bude, že si zajedu na výlet. A taky, že jsem to udělala. Sbalila jsem muže, Einu a jelo se.

V devět ráno jsme měli sraz na hlaváku, odkud nám jel vlak na Karlštejn. Vlak byl pěkně klimatizovanej, takže nám nebylo takový hrozný horko, ke kterýmu se schylovalo už od rána. Po čtyřiceti minutách, spoustě divení se kudy že to ten vlak projíždí ze strany mých kolegů cestovatelů jsme vystoupili, Elika si zašla na záchod (za kterej teda musela zaplatit, ale dostala speciální “jízdenku” na WC), protože není vůbec vyčůraná, a pak se mohlo jít.

Šli jsme ze začátku po rovince, prvních asi dvě stě metrů, pak to začlo stoupat a další asi dva kilometry to stoupání nepřestávalo. Půlku jsme šli ve stínu a půlku na slunku, takže jsme byli docela zlití. Einu napadlo hrát Černý historky, takže jsme hráli. Po skoro hodině chůze jsme došli do Mořiny a odtam to bylo ještě dalších 20 minut do lomů.

Po hodině a něco jsme konečně dorazili na místo. Našli jsme si palouček ve stínu s luxusním výhledem a dali jsme se do svačiny, kterou jsme v předvečer výletu s mužem s láskou pro všechny připravili. Trošku nás sice mrzelo, že se tam nedá koupat, ale i za ten výhled to stálo. Tohle je konkrétně lom/jezero Velká Amerika.

IMG_20170621_113231-2received_10209438762393413~2received_10209438763833449

Pak jsme jezero obešli a vydali se pomalu zpátky. Cesta zpátky byla docela vtipná. Chvilku jsme bloudili, moje chyba, ale nakonec jsme cestu zpět našli, vedla lesem, po poli, viděli jsme obří náklaďáky plný kamení, ale možná spíš skal, páč ty auta byly fakt OBŘÍ.

IMG_20170621_131225
jezero Mexiko a smutná Hlubina myšlení

Když jsme došli na asfaltku, která vedla zezadu k městečku Karlštejn, už jsme všichni jen naříkali, jak nás bolí nožičky a taky jakou máme žízeň, protože jsme si vzali málo vody. Takže jsme téměř utíkali k Taverně u Ezopa, která je hned vedle nádraží a kde jsme taky pozdně poobědvali.

Screenshot_20170621-203753

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s